TURYSTYKA

CYPEL REWSKI

Cypel Rewski, gwarowo Szpyrk lub Szperk (kasz.Réwsczi Ùsëp lub Szpërk) – kilometrowej długości piaszczysta k​osa wcinająca się w wody Zatoki Puckiej niedaleko miejscowości Rewa, utworzona przez prąd morski płynący wzdłuż brzegów Zatoki Gdańskiej.

MOLO W MECHELINKACH

Molo w Mechelinkach to dość nowa atrakcja turystyczna. Do niedawna turyści napływali do Mechelinek, by wypocząć na plaży i zażyć morskiej kąpieli. Teraz jednak przybywają tu głównie po to, by przespacerować się wspaniałym pomostem. Drewniany pomost spacerowy ma długość 180 metrów, można się na niego dostać bezpośrednio z plaży w Mechelinkach.KLIF W MECHELINKACH

W Mechelinkach Kępa Oksywska schodzi do Zatoki Puckiej tworząc malowniczy klif o wysokości 20-30 m. Ciągnie się on od Mechelinek poprzez Babie Doły do Gdyni-Oksywia. Klif ten jest jednym z wielu walorów turystycznych i przyrodniczych tej miejscowości.

REZERWAT PRZYRODY "BEKA"

Rezerwat przyrody Beka – faunistyczny rezerwat przyrody na Pobrzeżu Kaszubskim nad Zatoką Pucką u ujścia rzeki Redy do Bałtyku, w okolicach pochłoniętej przez morze miejscowości Beka (pozostałościami tej osady są wysokie drzewa, kamienne fundamenty i drewniany krzyż na brzegu Zatoki Puckiej).